Merhaba değerli blog takipçilerim bazı arkadaşlar iletişim kurarak seo ile ilgili bilgi alırken yolumuz gene hacklink, black hat seo ve herneyse o kelimeye denk geldi bende sizinlede paylaşayım dedim. Öncelikle bilgilendirme yaparken her zaman kendi deneyimlerimi ve tecrübeleriminden yazıyorum o yüzden yorum yazarken hadi ordan sallama gibisinden yorumlar yazmayınız. Gelelim konumuza ;

Hacklink nedir?
Hacklink, illegal yollarla backlink kodunuz gizli eklenmiş halidir.

Black Hat Seo Nedir?
Hacklink yapan kişilerin grubumuymuş şapkasımıymış neymiş işte hani herşeyi beyazı varya illa karasıda olacak

Hacklink ve Backlink Arasındaki Fark Nedir ?
Bu konu aslında çok yeni bir konudur 2010 – 2011 tarihinden beri sorulan sorudur ve cevabı oldukça basittir hiç bir fark yoktur şimdi sorarsınız nasıl olmaz forumlarda var diyorlar google ceza veriyor sandboxa düşüyor vsvs bunuda hemen açıklayayım.

Günümüzde hacker sayısı epey çoğaldı eline server geçen hacker oldu daha sonra seo işine girdiler link eklemeye satmaya çalıştılar ve günümüz ortamına ulaşmamızı sağladılar. Hacklink kasan hacker abilerimiz her gördükleri pagerank olan siteye link ekleyerek arkadaşlarına hava atarak bu link kavramını herkesin ağzında sakız yaptılar ve hacklink kullananların sayısıda çoğaldı googlede düştüler kalktılar forumlarda konu açtılar. Olaya birde şöyle bakalım backlink de her zaman google’de üst sıralara getirtmiyor neden bunun için forumlarda konu açmıyorsunuz ? uzun lafın kısası hacklinkçiler sadece bilinçsiz tüketicidir ve backlink hacklink arasında fark yoktur.