Yayıncıların, gelen ziyaretçileri Google reklamlarını tıklatmaya yönlendirmesine hiçbir şekilde izin verilmez. Reklamları kullanıcıların menü, gezinme veya indirme bağlantıları gibi başka site içeriği zannedeceği şekilde uygulamak buna dahildir.

Yanlışlıkla tıklama yapılmasına yol açabilecekleri için, bağlantılar, oynatma düğmeleri, indirme düğmeleri, gezinme düğmeleri (ör. "Geri" veya "İleri"), oyun pencereleri, video oynatıcılar, açılır menüler veya uygulamaları reklamların yakınına yerleştirirken dikkatli olun. Sayfa düzeni, istenmeyen bir şekilde yanlışlıkla yapılan tıklamalara neden olsa bile, yayıncılara politika ihlali bildirimi gönderilebilir. Bunun sonucunda uyarı alabilirsiniz hatta Google Adsense sizi banlayablir. Bu yüzden reklamlarınızı gelen ziyaretçilerin yanlışlıkla tıklamasına yol açacak alanlarda değilde daha çok kullanıcının bilerek ve isteyerek kullanacağı yerlere yerleştirmeniz tavsiye edilir.

Yapmamanız gereken örnek:Bu resimde görüldüğü gibi reklam açılır menünün hemen dibine yerleştirilmiş. Kesinlikle buraya yerleştirilmelidir.Bu resimde ise next ve previous butonlarının üstüne yerleştirilen reklam kullanıcının dalgınlığıyla tıklanabilir. Bunun sonucunda reklamın kullanıcı tarafından hemen kapatılmasına ve Adsense'sin akıllı botları sayesinde reklamın istenmeyen yerde olduğu anlaşılacaktır.