İlk önce vBulletin Admin Kontrol Paneli > Pluginler&Ürünler > Plug-in ekle alanına tıklayın.Ürün: Eğer ki var olan eklentiye yeni bir modifikasyon eklemek istiyorsanız ürünün karşısından eklentiyi seçin hayır ben sıfır dan kendi eklentimi yazıcam diyorsanız vBulletin seçili kalsın.

Giriş noktası (hook): bu alan çok önemli önemli olmasının sebebi yazdığınız oluşturacağınız eklentinin çalışmasını istediğiniz bölümü seçmelisiniz. Örnek olarak konu içersinde bir modül yazıyorsanız gözükmesini istiyorsanız showthread ile başlayanbölümleri seçin.

Başlık: Bu alana oluşturacağınız eklentinin adını yazın.
Plug-in PHP-Kodu: php tagları olmadan php kodlarını yazarak eklentiyi çalıştırabilirsiniz fakat echo veya print ile yazdırmanız halinde sayfanın başında size çıktı verecektir siz tasarımın içersinde göstermek istiyorsanız bazı kodları kullanmanız gerekmekte alt tarafta bunları belirticeğim.

Uygulama Yapımı: Hoşgeldin adlı bir modül yapalım test olarak
Giriş noktası (Hook): alanını showtread_query olarak seçin
Başlık: Hoşgeldin olarak yazın.
Plug-in PHP-Kodu: Alanına alttaki kodları yazın.

$yazi ='DieseL';
vB_Template::preRegister('SHOWTHREAD',array('vbdegiskeni' => $yazi));
/*
vB_Template::preRegister('SHOWTHREAD',array('1'=>2));


Yukarıdaki alanın açıklaması ilk satırdaki Html içersinde kullanacağınız sayının açıklamaları ikincisi değişkene ait değer.

Yukarıda eklenti yazdıktan sonra

Temalarda Ara'ya tıklayın çıkan alana progress_newreplylink_top arayın ve etiketin bitiminden hemen altına {vb:raw vbdegiskeni} kodunu yazın ve kayıt edin. Cevap Yaz Butonun yanında DieseL yazısı çıkacaktır.