Herkese merhabalar, WMArşiv'e yeni bir özellik getirdik. Artık müşterilerinizle aktif bir şekilde iletişim kurabilmek için kendi dükkanınızı oluşturabilirsiniz.

Dükkan Sistemi Nedir?
Satılacak olan ürünlerin müşterilerinize kesin olarak ulaşabileceği size veya firmanıza ait olan özel dükkan sayfasıdır. Dükkanınıza abone müşterileriniz e-posta yoluyla daima haberdar olabilecekler. Ürün yada ticari anlamda kampanyalarınızı da forumumuz ve e-posta adresleri üzerinden kayıtlı kullanıcıları bilgilendirebileceksiniz. Bu sayede müşterileriniz sizin kampanya, yeni ürün, ürün hakkında düzenlemeler gibi bilgilerden kesin olarak haberdar olacaklar.

Aynı zamanda dükkan sistemi forumda ki ticaret akışını ayrı bir bölüme taşıyarak alım satım işlemlerini daha belirgin ve kaliteli hâle getirmektedir. Ticaret puan sistemi aynı şekilde kullanılmaya devam edecektir.

Dükkan Sistemi Özellikleri
- Oluşturulan dükkanlar standart olarak halka açıktır. Dilerseniz belirli müşterilerinize hizmet vermek için davetiye sistemiyle oluşturabilirsiniz.
- Dükkanınızda müşteri yorumlarını kapatma yetkisine sahipsiniz ancak bu durum pekte hoş karşılanmayabilir.
- Dükkan ismi maksimum 70 karakter ile sınırlıdır. Dükkan açıklaması (dükkanınızı tanıtabileceğiniz uzan veya kısa yazı) sınırsızdır.
- Dükkanınıza özel bir adet (maksimum 200x200) logo ekleyebilirsiniz.
- Dükkanınıza sınırsız ürün ekleyebilirsiniz.
- Oluşturulan dükkanın adını ve açıklamasını daha sonra düzenleyebilirsiniz.
- Dilediğiniz zaman dükkanı kapatabilirsiniz.

Dükkan Sistemi Kuralları
- Her kullanıcı yada kayıtlı firma üyesi bir dükkan oluşturabilir.
- Oluşturulacak olan dükkanlar hizmet verdikleri sektöre uygun kategoriye dükkan açmalıdır.
- Dükkan isimlerinde ilgi çekici (en ucuzu burada vs.), kullanıcıları rahatsız edici veya dükkan prensiplerine uymayan başlık seçmekten kaçının.
- Oluşturulan dükkan aktif olarak kullanılmıyorsa, herhangi bir ürün bulunmuyorsa kapatılabilir.
- Dükkanınızda bulunan ürünlere müşterileriniz hizmetiniz hakkında olumlu veya olumsuz yorumda bulunabilecekler. Gelen yorumları değiştiremez ve silemezsiniz.
- Dükkan kapatma yetkisi her kullanıcıda bulunmaktadır, ancak bu özelliği suistimal eden kullanıcıların dükkan açma yetkisi engellecektir.
- Dükkanınıza müşteri çekmek adına kullanıcıları rahatsız edecek şekilde dükkan davetiyesi göndermek yasaktır.
- Dükkan kuralları sürekli güncellenebilir.
Dükkan Nasıl Oluşturulur?
Öncelikle WMArşiv üyesi olmanız gerekmektedir, kişisel kullanıcı hesabına giriş yaptıktan sonra dükkanlar sayfasına giriş yapın.Sol altta bulunan "Yeni Dükkan Oluştur" linkine tıklayarak sıradaki adıma devam edin.- Bu adımda önce dükkanınızın hizmet vereceği sektörü seçmeniz gerekmekte.
- Dükkan kategorinizi belirledikten sonra, dükkanınıza bir isim vermelisiniz. Dükkan mantığı bir nevi markalaşma olacağı için kısa, öz ve akılda kalıcı olması sizin avantajınıza olacaktır.
- Dükkan ismi belirlendikten sonra dükkanınıza açıklama ekleyebilirsiniz.
- Müşterilerin dükkanınızı görebilmesi için Dükkan İzinlerini düzenleyebilirsiniz, yeni açılan ve boş bir dükkanı davetli yaparak ilk başta kullanıcılardan gizleyebilirsiniz, kullanıma hazır hale geldiğin de yayına alabilirsiniz. Eğer belli bir kesine hitap edecek ve belirtlenmiş olan müşterilerinize ürünleriniz hakkında bilgi gönderecekseniz bu ayarlar sizin sorumluluğunuz da düzenlenebilmektedir.
- Dükkan ayarlarını da tamamladıktan sonra "Dükkanı Aç" butonuna tıklayarak devam edin.Son adımda sizi diğer dükkanlardan ayıracak olan dükkan logonuzu bu alanda değiştirebilirsiniz, standart olarak devam etmek istiyorsanız "Bu Adımı Geç" butonuna tıklamanız yeterlidir.

Tebrikler, artık kendinize özel bir dükkanınız bulunuyor.
Dükkana Ürün Eklemek
Dükkanınıza ürün ekleme sınırınız yoktur, ürün eklemek oldukça basittir. Dükkan sayfanıza giriş yaptıktan sonra sol altta bulunan "Yeni Ürün Ekle" butonuna tıklamanız yeterlidir.Dükkanlarda Bildirim Sistemi
Dükkanınıza abone olan her müşteriniz otomatik olarak e-posta ve WMArşiv forumu üzerinden bildirim alarak yeni gelişmelerinizden haberdar olabilecekler. Forum üzerinden çalıştığınız bir müşterinizi kişisel dükkan sayfasına davet edebilirsiniz.

- Dükkan sayfanıza giriş yapın, alt menüde bulunan "Bildiri Gönder" linkine tıklayın hemen ardından davet etmek istediğiniz müşterinizin kullanıcı adını yazarak "Davet Et" butonuna tıklayın.
- Müşteriler sadece bir kez davet edilebilirler, devamlı olarak davet gönderilmesi, dükkana abone olunmaya zorlanması dükkan açma hakkınızın kapanmasına neden olur.

Dükkanı Takip Etme Özelliği
Müşteriler takip etmek istedikleri dükkanın kişisel sayfasına giriş yaparak sağ üstte bulunan "Dükkanı Takip Et" linkine tıklamaları yeterlidir. Bu sayede dükkana eklenen yeni ürünlerden ve müşteri yorumlarından haberdar olabilirsiniz. Fikrinizi değiştirip dükkan aboneliğinden çıkmak için "Dükkandan Ayrıl" linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Yeni dükkan sistemimiz WMArşiv forumumuza hayırlı olması dileğiyle hepinize dol kazançlar.