Eğer ki sabit reklam alanlarından (logo yanı, yan menü) vs. sıkıldı iseniz ve yeni reklam alanları oluşturmak istiyor iseniz, sizlere bu konu ile ilgili bir kodu paylaşmak istiyorum. Sizlere vereceğim bu kod sayesinde sadece ilk yazınızdan sonra reklam ekleyebileceksiniz. Bunun yanı sıra reklam eklemek yerine, ilk yazınızdan sonra çıkmasını istediğiniz yazı veya herhangi bir içerikte ekleyebileceksiniz. Bu konu ile ilgili birçok eklenti var, lâkin bu eklentilerin hepsini unutma zamanı geldi diye düşünüyorum. Çünkü aşağıda yer alan iki satırlık kodu istediğiniz gibi geliştirdikten hemen sonra, tüm ihtiyaçlarınızın bu kod tarafından karşılandığını göreceksiniz.

Öncelikle temanızda yer alan aşağıdaki kodu bulun;
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>


Yukarıdaki kodun hemen altına da, aşağıdaki kodu ekleyin;
<?php if ($count == 1) : ?>
Reklam KODU
<?php endif; $count++; ?>

İşte bu kadar basit. Reklam İçeriği kısmına isterseniz reklam kodlarınızı, isterseniz de istediğiniz herhangi bir içeriği ekleyebilirsiniz. Ayrıca ilgili kodları CSS ile baharatlandırarak, daha ilgi çekici ve kodları görsel bazlı olarak göze hoş gelebilecek bir kıvama getirebilirsiniz.
Not: Yukarıdaki kodu temanızdaki “index” adlı dosyanın içerisine eklemeniz yeterli olacaktır. Böylelikle anasayfada yer alan ilk yazınızdan hemen sonra belirleceğiniz reklam içeriği çıkacaktır.