Wordpress, günlük içerik girişlerinin yanı sıra; uzun vadeli içerik plânlarının da uygun olduğu bir sistemdir. Bu noktada "zamanlama" özelliği sayesinde, günler öncesinden dahi ilerleyen sürecin içeriklerini sisteme girmek, gelecek günlerde yayınlanmasını sağlamak mümkün olmakta.

Fakat her konuda olduğu gibi, zamanla konusunda da bazen sorunlar olabiliyor. Sisteme ve sunucu gibi özelliklere bağlı olarak; "zamanlama kaçırıldı" şeklinde bir hata görmek mümkün oluyor. Sizin 3 gün sonraya zamanladığınız içerik bu hatayı almakta ve o saatte yayınlamamakta ne yazık ki.

Wordpress Zamanlama Kaçırıldı Çözümü
1) Öncelikle sunucunuzu kontrol ediniz. Mevcut saatler ile sunucu saati bağdaşmıyorsa, kısa süre içerisinde sunucu saatlerini düzeltiniz.

2) Sunucu da ciddi bir yüklenme olabilir. Bu noktada verileri inceleyin ve sunucunuzun genel anlamda depolama alanı kontrol edilmeli.

3) JetPack başta olmak üzere bazı eklentiler bu soruna neden olabilir. Bu noktada eklentileri de kontrol etmelisiniz.

Bizim Önerimiz: "WP Missed Schedule Fix" adlı eklenti, bu tür durumlara müdahale etmek ve zamanlaması kaçırılan içeriklerin kontrolünü yaparak tekrar yayına girmelerini sağlamak için sizlere yardımcı olur. Eklenti kurulumu ve ayarları çok basittir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan direk sorunu çözebilirsiniz.